Jásáme! Instagram už si konečně naplánujeme dopředu

Volejte sláva a tři dny se radujte. Alespoň vy, kteří spravujete firemní profily na Instagramu. Tahle sociální síť nám dávala docela zabrat, protože jsme si na ni museli každý den vzpomenout a něco dobrého na ni postnout. Tomu je konec.

Instagram konečně zavedl funkci plánování, nad čímž bychom nejraději bouchli šampaňské (jenže ho tady zrovna nemáme). Příspěvky teď nastavíte pomocí Instagram Graph API, Hootsuite nebo dalších takových nástrojů.

Čeho se novinka týká?

Předně zase musíme zklidnit vášně. Plánování Instagram zatím zavedl jen pro firemní profily, takže pokud spravujete například magazínu profil, který vedete jako čistě osobní, nebudete to mít jen tak. Pokud ale skutečně máte firemní profil, v klidu na něm naplánujete větší množství obsahu na delší časový úsek a ještě můžete obsah sdílet s dalšími správci.

Kromě toho vás taky Instagram upozorní na to, kdo se o vás kde zmínil. Co si budeme povídat, to taky není k zahození.

Nevíte, jak zřídit firemní profil na Instagramu? Je to snadné, jen k tomu musíte mít firemní stránku na Facebooku. V Nastavení v aplikaci Instagram stačí klepnout na možnost „Přepnout na firemní profil“. Facebooková stránka, kterou spravujete, se propojí s vybraným instagramovým profilem a bude. Importované údaje můžete upravit a nakonec je uložíte. Finýto.

A dobrá zpráva nakonec. Nová funkce plánování se zatím sice týká jen firemních profilů, i „obyčejní“ uživatelé se jí ale údajně taky časem dočkají. 

Vylepšete svůj OBRAZ NA SOCIÁLNÍCH SÍTÍCH

napište nám

Související články: 

Instagram zavedl shadowban. Není na čase panikařit?

Instagram shadow ban
Možná skončily zlaté časy, kdy byl Instagram jednoduchou aplikací, prostřednictvím které se daly sdí

10 věcí, které jste nevěděli o reklamě na Facebooku

Facebook
Billboard na řeznictví osloví trochu jiné lidi než televizní reklama před večerníčkem.

Komentáře

Adam

19.2.2018

Absolútne skvele! Konečne, veď táto featurka na Instagrame chýbala veľmi. Som veľmi rád. :)

Přidat komentář