Google Webmasters Tools: Spravuj své projekty na jednom místě!

Jak spojit přístupy v Google Webmasters tools? Přečtěte si návod našeho SEO specialisty a spravujte všechny své projekty najednou.
Google Analytics

Používáte nástroj Google Webmasters tools pro správu více webových projektů a zdržuje vás neustálé přepínání účtů jednotlivých projektů? Google konečně přišel s novým nástrojem, se kterým je možné spojit si přístupy do Google Webmasters tools pod jeden hlavní účet. Své projekty tak můžete spravovat na jednom místě – poradíme vám, jak na to.

Pokud víte, k čemu slouží nástroj Google Webmasters tools, můžete tyto odstavce klidně přeskočit a přejít rovnou k části o samotném spojení účtů. Pro všechny ostatní bych ale nejdříve rád ukázal, proč se použití tohoto nástroje vyplatí, hlavně pokud optimalizujete stránky primárně pro vyhledávač Google.

Proč používat Webmasters Tools?

Hlavním přínosem Webmasters Tools je to, že vám prozradí, skrze které slovo vaši návštěvníci našli váš web. Pokud tedy do Googlu zadáte „kožené sedačky“ a následně se prokliknete na web firmy Sedačky ABC, může si tato společnost prostřednictvím Webmasters Tools zjistit, že právě slovní spojení „kožené sedačky“ jí přivedlo na web určitý počet návštěvníků.

Ještě donedávna jste mohli tato důležitá klíčová slova najít přímo v Google Analytics, dnes tomu tak už není.  Přihlášení uživatelé Google účtu jsou totiž od října 2011 připojeni přes zabezpečené https, takže namísto vstupních klíčových slov najdete pouze nápis „not provided“. To sice zamezuje odposlechnout komunikaci přes Google na veřejných místech, ale také zabraňuje předávání vyhledávacích parametrů koncovému serveru.

V Google Analytics tak nemáte možnost získat žádné informace o asi 25% příchozích návštěvníků. Abyste viděli všechna klíčová slova, skrze která na váš web přichází nejvíce lidí, musíte použít právě Google Webmasters Tools a zabrousit do sekce „Provoz – Vyhledávací dotazy“.

Spojení více účtu k Google Webmasters tools do jednoho

Důvodů, proč používat Webmasters Tools, je mnohem víc a budeme se jim věnovat v dalších článcích. Dnes vám prozradíme, jak spojit účty do jednoho centrálního, abyste správu všech vašich projektů měli pod kontrolou.

Jak spojit více účtů Google Webmasters tools do jednoho a zjednodušit si tak pravidelnou kontrolu Webmasters Tools? Postupujte podle našeho návodu:

  • Založte si nový, obecný Google účet, ve kterém nakonec ostatní účty spojíte, a přihlaste se.
  • Přes volbu „Správa webu – Přidat nebo odebrat uživatele“ se dostanete do správy uživatelských účtů. Tady přidejte požadovaný Google účet a změnu potvrďte.
  • Tento postup opakujte pro všechny vaše Google účty, které chcete přidat pod společný účet.

Pravidelná kontrola Webmasters Tools je velmi důležitá. Umožňuje Vám nejen zjistit klíčová slova návštěv, ale také odhalit závažné problémy na Vašem webu, které mohou výrazně ovlivnit vyhledatelnost.

Google Webmsters Tools – jak to děláme my?

Jak to děláme my? Našim klientům vždy umožníme přístup k vlastnímu webu pomocí jejich účtu, který monitoruje pouze jejich web. Abychom ale mohli poctivě a pravidelně kontrolovat webové stránky našich klientů, používáme jeden společný účet pro Google Webmasters tools. Ten nám umožní případné problémy rychle objevit a eliminovat. Vyzkoušejte si to také.

Vylepšete své seo

napište nám

Související články: 

Google Analytics 4: Nová éra webové analýzy a sledování návštěvnosti

Google Analytics 4
Google Analytics už zná zřejmě každý, kdo pracuje v online marketingu a potřebuje sledovat výkon web

Jak vybrat klíčová slova: Otázka priority a byznysového přínosu za SEO

Klíčová slova ve vyhledávání
Článek je určen primárně pro pracovníky v online marketingu, majitele a jednatele malých a středně v

Jak zvýšit návštěvnost webu?

Rostoucí návštěvnost webu
Otázku návštěvnosti je potřeba řešit hned na začátku tvorby každého webu.

Přidat komentář