Gigant Google se rozhodl pro odstranění klíčové služby

Taky jste se stali obětí nejapných aprílových vtípků okolí? Bohužel následující řádky nemají s aprílem nic společného.

Gigant Google na konci března oznámil, že 13. dubna letošního roku odstaví jednu ze svých klíčových služeb. Půjde o tzv. „zkracovačGoo.gl, který byl uživatelům poprvé představen před devíti lety.

Brokeři to budou mít od června 2018 na Googlu těžké

Zavání to certifikátem. Čtěte.

Způsob sdílení a vyhledávání informací se radikálně změnil

Službu na zkracování adres představil Google v roce 2009. Protože se ale způsob vyhledávání a sdílení uživatelských informací radikálně změnil, začala služba ztrácet smysl. Goo.gl tak bude od 13. dubna dostupná pouze stávajícím uživatelům a od 30. dubna následujícího roku bude vypnuta úplně. Jistou alternativou k ní bude nová technologie FDL (Firebase Dynamic Links), která umožní uživatele nasměrovat do libovolné aplikace v operačním systému Android i iOS, případně do webové aplikace.

Responzivní web je pro Google dobrý.

Mít vhodný web pro mobilní vyhledávání. Google si na to posvítí. 

Stávající Goo.gl odkazy zůstanou i nadále funkční

Po vypnutí konzole zůstanou vytvořené odkazy i nadále funkční. Pro jejich nové vytváření ale bude dispozici pouze platforma FDL anebo budou uživatele nuceni využít některou z mnoha konkurenčních služeb. Příkladem budiž třeba zkracovač Bit.ly nebo Ow.ly. Podle informací softwarového inženýra dceřiné společnosti Firebase Michaela Hermanta dokáže technologie FDL odkázat uživatele na konkrétní místo v iOS, Androidu nebo na webu a skýtá tak velký potenciál.

Chcete ten správný Kick pro vyhledávače?

napište nám

Přidat komentář