Hodinky s vodotryskem? Známe lepší způsob hlídání času ve firmě

TimeKeeper není člověk hlídající všechny kukačky, budíky a vůbec hodiny ve firmě, ale šikovná aplikace, která má na starost sledování odpracovaného času a mnoho jiného, záleží jen na potřebách dotyčné firmy.
hlídání času ve firmě

U počítače s internetem čas utíká rychle. Abyste ho měli pod kontrolou, začněte využívat speciální aplikace pro správu odpracovaného času. FOTO: HikingArtist.com

Hlídání času ve firmě? Řeší to speciální aplikace

„Můj šéf po mně chce, abych doletěl do Chicaga, koupil tam kancelářské svorky, poté odjel do Tokia na konferenci, přičemž bych se měl ještě zastavit v jeho žižkovském bytě a vyvenčit mu psa. To vše během třiačtyřiceti hodin, které podle něj má můj pracovní den. Jak mu dokázat, že každá práce zabere určitý čas a že se vážně neflákám?“ říká si s trochou nadsázky imaginární zaměstnanec, jenž se ovšem podobá mnoha skutečným, říkejme mu Hugo.

Každý zaměstnanec by měl mít pro firmu nějaký osobní přínos a na druhé straně se obohacovat, pochopitelně vedle finančního ohodnocení, o nové zkušenosti a užitečné poznatky. „Mám jednoho zaměstnance, který do kanceláře přináší hlavně bahno na botech a odnáší si jen služební propisky. Všechno mu trvá nějak moc dlouho, asi kvůli tomu, že si v pracovní době vytipovává propisky, které by si mohl vzít domů,“ říká si určitě nejeden zaměstnavatel. Pro zjednodušení modelovému šéfovi přezdívejme pan Boss.

TimeKeeper - jednoduchý způsob, jak sledovat odpracovaný čas

Ale co s tím, když přece jen nějakou činnost občas vykazuje? Jak zjistit, co a kolik toho udělá? Jak mu dokázat, že má dost prostoru k tomu, aby propisky využil i v práci?

Aby se Hugo i Boss vzájemně pochopili, potřebují nějaký nástroj komunikace, který zaměstnavateli umožní mít přehled o projektech bez omezení, které mají sdílené dokumenty zaznamenávající čas, na nichž nemůže v jedné chvíli pracovat více lidí (například v Excelu). Řešení přináší program TimeKeeper„Tím, že je TimeKeeper nad databází, nabízí vždy aktuálnější, reálnější data. Kromě toho do něj lze přidat spoustu nástrojů, které společnost potřebuje,“ říká Michal Náprstek, vedoucí vývoje TimeKeeperu.

TimeKeeper můžete sledovat i na mobilu a upravit si ho pro vaši firmu

Právě variabilita patří k největším přednostem programu. Není problém základní verzi poupravit a dodat v podobě aplikace šité firmě na míru„S obecnými řešeními obdobných zahraničních programů je trochu potíž. S TimeKeeperem Nemusíte svoje procesy adaptovat na koupený program, ale naopak si ho lze přizpůsobit svým procesům. Dělali jsme například unikátní systém vyúčtování paušálů, který se dá aplikovat jen v té jedné firmě,“ uvádí Michal Náprstek.

Úprav se dá provést celá řada od firemní hlavičky po přizpůsobení mobilní komunikaci, takže TimeKeeper lze klidně obsluhovat i mimo kancelář. Pokud je tedy šéfovi podezřelé, že se nachladíte zrovna v době olympiády a raději proto pracujete systémem home office, stačí vyreportovat vaši činnost v příslušném dni. Můžete tak dokázat, že vaše znalost jmen všech medailistek v taekwondu žen ve váhové kategorii do 55 kilogramů je jen náhodná, protože jste doma skutečně pracovali.

Přečtěte si víc!

Hlídání odpracované ho času máte zvládnuté, ale trápí vás ukládání dat? Přečtěte si jiný článek:
Jak ukládat firemní data? Bezpečně a na vlastní server

Kolik času mi zabere projekt? Pomůže vám vyhodnocení času

Zaměstnanci však v TimeKeeperu nejsou jen objekty, sledované velkým bratrem – šéfem; program pomáhá i jim. „Jde se například zpětně dívat na jednotlivé práce nebo celé projekty a odhadovat podle nich, kolik mi podobná práce zabere. Později zase mohu porovnat svůj odhad se skutečností, což mně osobně určitě pomáhá,“ dodává ten, kdo na vývoji TimeKeeperu pracuje, a zároveň do něj jako zaměstnanec každodenně vkládá údaje o odpracovaném čase.

Jestliže máte pocit, že potřebujete trochu zefektivnit hospodaření s časem, zpřehlednit dobu strávenou na jednotlivých dílčích projektech či mít možnost generování real time reportů s přístupem pro více lidí najednou, popřemýšlejte o zavedení aplikace TimeKeeper. Vývojáři ho přizpůsobí vaší společnosti na míru. Díky tomu, že ho sami denně používají, na něm neustále něco vylepšují a přidávají nové doplňky. Může tak být užitečný nejen Bossovi, ale též našemu Hugovi. A vy, milý Bossi, ohlídejte si svůj čas! Je drahý.

Čtěte dál:

 

také chci timekeeper

napište nám

Související články: 

Jak úspěšně řídit projekty? Přizvěte si profesionální software

Project management
Ajťák – tvor, zalezlý ve sklepě, bledý, žije z pizzy na objednávku a jeho sociální schopnosti se rov

FAIL! Webové projekty a jejich (ne)úspěch

Webové projekty a jejich (ne)úspěch
Mnohdy se setkáváme s názory, že webové projekty jsou velmi triviální záležitost a že na jejich úspě

Komentáře

Martina

2.9.2015

Dobrý den,
děkuji za skvělý článek. Podobnou aplikaci jsem nechala zavést v naší firmě.

Lukáš Doležal

26.5.2016

Máme zkušenost s tímto software. Můžete tak řídit vnitrofiremní procesy a aktivity k nim.

Přidat komentář