Inspirujte se čtyřmi příklady podařeného zenového webdesignu!

Zen, to je jednoduchost a přirozenost. Webdesign zase má za úkol, aby webová stránka uživatele intuitivně naváděla a nenutila ho nijak přemýšlet nad významem jednotlivých sekcí webu. Pojďme se společně podívat na čtyři z pohledu zenového designu velmi vydařené a inspirativní webové stránky.
Zenový webdesign

Chcete dnes vytvořit opravdu přitažlivý webový design? Takový, který webové uživatele neděsí přehnanou složitostí všech vizuálních prvků a spletitou navigační strukturou? Pak myslete předně na své návštěvníky!

Myslet na návštěvníky znamená také nebrat na lehkou váhu responzivní složku u designu, protože např. vyhledávač Google bude zřejmě takové weby v budoucnu čím dál víc upřednostňovat ve svém organickém řazení výsledků vyhledávání!

Napěchovat úvodní stránku vším, co vaše společnost dělá a prodává + přihodit k tomu holedbání, jak jste v tom dobří, to lidem rozhodně vaše služby a produkty neprodá. Tenhle koncept je od základu špatně. Proč? Protože se zakládá na tom, že lidé fungují jako stroje a dokáží vnímat a dělat jako například počítač stovky operací během pár vteřin. Tak takhle to vůbec není. V praxi dobrý koncept při řešení vhodného webdesignu začíná tím, že si vyberete pár základních prvků, které ve vší jednoduchosti dále na webu rozvíjíte jako květina své listy. Pomalu a postupně.  

Na následujících čtyřech příkladech si ukážeme základní prvky tvorby úspěšných a oblíbených webových stránek:

  • Barevná sladěnost
  • Kreativní uchopení
  • Jednoduchost a střídmost
  • Originální fotografie

Pamatujte, není nutné být "originální" a zářit na malém prostoru všemi dostupnými barvami a tvary. Stačí se jen umět rozhodnout, čemu při tvorbě nového webdesignu dát přednost. Zvolit si to nejdůležitější, nesnažit se oslovit úplně všechny a toho se poté důsledně držet.

Barevná sladěnost: Jak na to, aby keramické výrobky byly opravdu sexy

Barva je mocnou zbraní, ale stejně jako s jakoukoli zbraní se s ní musí umět zacházet. Kdo to neumí, ten hraje ruskou ruletu. Webové stránky Helbak prezentující keramické výrobky patří k ukázkovým příkladům toho, jak vhodně sladit pestrobarevné hýření webu do jednolitého celku, který neruší!

helbak.jpeg

Helbak

helbak_-_detail.jpg

Helbak - detail

Kreativní uchopení: Umět podívat se na věc z jiného úhlu pohledu

Druhá část mezititulku, to je přesně a doslova případ webového dílka firmy Bagigia. Pochází z Itálie. Z marketingového hlediska rozhodně doporučuji se podívat na koncepci celé hlavní stránky. Budete velmi překvapeni jednoduchou, intuitivní a interaktivní povahou tohoto webového projektu.

bagigia_1.jpg

Bagigia

bagigia_2.jpg

Bagigia - detail

Jednoduchost a střídmost: Minimum vizuálního šumu a prvků = maximum prostoru pro důležitý obsah

Interaktivní design v kombinaci s minimem zvolených prvků a maximem údernosti obsahového sdělení pro webového návštěvníka? V tomto duchu se nese prezentace projektu Pocketsquaredesign. Velmi sympatická je i zvolená tzv. URL friendly adresa projektu (pocketsquaredesign.net). Takový web si snad nejde nezapamatovat!   

pocketdesign_1.jpg

Pocketdesign
   

pocketdesign_2.jpg

Pocketdesign - detail

Každá fotka na webu je unikátem svého druhu!

U projektu Ayr stojí ještě za zmínku i online katalog a průvodce! Je zářným příkladem uživatelského přístupu k lidem. Prostě jen sedíte a kocháte se úžasnými fotkami a informace k vám připlouvají tak nějak jako samy. Nemusíte se vůbec namáhat myšlením, a přesto se dozvíte vše podstatné.

ayr_1.jpg

Ayr

ayr_2.jpg

Ayr - detail

Nevíte jaký design může být pro vaši stránku ten pravý? Napište nám a něco spolu vymyslíme!

chci nový webdesign

napište nám

Související články: 

Jak se dělá web? Podívejte se, jak vzniká wireframe!

Wireframe
Jestli vám grafik na vaši poptávku po webu odpoví třemi různými designy, je pravděpodobně hodně zouf

Jak vypadají nejhorší loga světa? Připomínají pohlavní orgány, sex i svastiku.

nejhorší logo
Než si objednáte náklaďák plný hrnečků s vaším novým logem, udělejte si jednoduchý test.

Komentáře

Mobile DJ

22.10.2015

Great article i'm trying to rebuild my website at the moment, think i could do with a responsive design maybe using wordpress or joomla.

honza ober

26.6.2018

Hezký a moderní článek jak se má dělat čistá grafika a webdesign v moderní podobě.

grafik

31.1.2020

Skvělý článek o webdesignu.

Přidat komentář