Návštěvnost stránek se bude hýbat. Seznam nasazuje Jalapeňo 2.0

Chodí na vaše stránky hodně nebo naopak málo lidí ze Seznam.cz? Nyní existuje šance, že se to rychle změní. Největší český vyhledávač od poloviny ledna nasazuje aktualizované vyhledávání s názvem Jalapeňo 2.0.
Jalapeňo 2.0

Zatímco Google přestal s pompézně uvádět své velké aktualizace Penguin a Panda a pokračuje v méně obsáhlých aktualizacích, Seznam se do toho obul a v květnu představil první Jalapeňo, které mělo ve výsledcích vyhledávání výrazně upřednostnit autorský obsah.

Podle oficiálního vyjádření Seznamu se díky květnovému Jalapeňo 1.0 podařilo potlačit webový spam cca o 77 %. Nyní chtějí ještě zvětšit relevanci výsledků zobrazovaných v SERP. Už teď zaznamenáváme určité výkyvy v návštěvnosti ze Seznamu.

Jak velké změny bude Jalapeňo 2.0 pro weby znamenat, to ukáží následující týdny. Objevily se obavy, že díky této aktualizaci mohou mít problémy odborné články s častým výskytem klíčových slov, jejichž nahrazení synonymy by čtenáře mátlo. Uvidíme, zda z boje s aktualizací vyhledávání na Seznamu vyjde autorský obsah opravdu vítězně.

vylepšete své seo

napište nám

Související články: 

Google startuje novou éru umělé inteligence. Přichází RankBrain

Google RankBrain
RankBrain je nová modifikace hlavního algoritmu Hummingbird společnosti Google pro zkvalitnění vyhle

Přidat komentář