Seznam vylepšil snippety. Vyhledávání je ještě intuitivnější

Seznam se rozhodl nasadit do provozu nový způsob přípravy textových úryvků výsledků ve vyhledávání, tzv. snippetů, který je založen na strojovém učení.

Už v srpnu jste mohli na Seznam blogu zahlédnout informaci o plánované změně a zajímavé novince, která se dotkne naprosté většiny výsledků vyhledávání.

Vše, co jste chtěli vědět o snippetech

 

Pokud jste se slovem „snippet“ přišli do styku poprvé, pak prozradíme, že se jedná o textovou reprezentaci výsledku ve vyhledávání, která reaguje na dotaz zadaný uživatelem a zároveň reprezentuje dokument zobrazený v SERPu.

Jak taková příprava snippetů probíhá? Jde o proces, ke kterému dochází těsně před vystavením výsledků vyhledávání. Aby byl snippet vytvořený, vyhledávač potřebuje rozumět dotazu a dokumentu, který je na zadaný dotaz relevantní.

V první fázi jsou proto z dokumentů vybírány takové textové části, které splňují požadavky na formální úpravu. V další fázi z předvýběru formálně kvalitních částí dokumentu jsou již vybrány ty, které nejlépe reagují na uživatelův dotaz či jej přímo zodpovídají. Během přípravy snippetů jsou také sledována dvě důležitá kritéria. Jedná se o kvalitu snippetu a jeho užitečnost.

SEO Content je i vizuální

Podívejte se, jak jsme zdařile optimalizovali obrázkové snippety

Rok 2018 = rok změn

Do ostrého provozu byla změna snippetů nasazena v polovině měsíce září. Již nyní tak můžete ve vyhledávači vidět delší a souvislejší text, který lépe prezentuje jednotlivé výsledky ve vyhledávání. Spolu s nasazením nového způsobu přípravy snippetů byla upravena i jejich délka. Nově budou snippety delší cca o 1/3 svojí původní délky.

Změn se ovšem dočkaly také jiné, konkurenční vyhledávače. Konkrétně tedy vyhledávač Google (čtěte o něm také 8 humorných faktů), který po původním prosincovém prodloužení (cca 320 znaků a 1840 pixelů) opětovně zkracuje meta description. Více o SEO trendech v druhé polovině roku 2018 se dočtete v tomto článku od naší expertky Dominiky.

A že je rok 2018 plný změn v SEO světě dokazuje i např. to, že na Search Engine Roundtable vyšlo před pár dny krátké upozornění na testování Googlu filtračních bublin v rámci snippetů.

bublina.jpg

Vylepšete snippety

napište nám

Přidat komentář