Seznam vylepšil snippety. Vyhledávání je ještě intuitivnější

Seznam se rozhodl nasadit do provozu nový způsob přípravy textových úryvků výsledků ve vyhledávání, tzv. snippetů, který je založen na strojovém učení.

Už v srpnu jste mohli na Seznam blogu zahlédnout informaci o plánované změně a zajímavé novince, která se dotkne naprosté většiny výsledků vyhledávání.

Vše, co jste chtěli vědět o snippetech

 

Pokud jste se slovem „snippet“ přišli do styku poprvé, pak prozradíme, že se jedná o textovou reprezentaci výsledku ve vyhledávání, která reaguje na dotaz zadaný uživatelem a zároveň reprezentuje dokument zobrazený v SERPu.

Jak taková příprava snippetů probíhá? Jde o proces, ke kterému dochází těsně před vystavením výsledků vyhledávání. Aby byl snippet vytvořený, vyhledávač potřebuje rozumět dotazu a dokumentu, který je na zadaný dotaz relevantní.

V první fázi jsou proto z dokumentů vybírány takové textové části, které splňují požadavky na formální úpravu. V další fázi z předvýběru formálně kvalitních částí dokumentu jsou již vybrány ty, které nejlépe reagují na uživatelův dotaz či jej přímo zodpovídají. Během přípravy snippetů jsou také sledována dvě důležitá kritéria. Jedná se o kvalitu snippetu a jeho užitečnost.

SEO Content je i vizuální

Podívejte se, jak jsme zdařile optimalizovali obrázkové snippety

Rok 2018 = rok změn

Do ostrého provozu byla změna snippetů nasazena v polovině měsíce září. Již nyní tak můžete ve vyhledávači vidět delší a souvislejší text, který lépe prezentuje jednotlivé výsledky ve vyhledávání. Spolu s nasazením nového způsobu přípravy snippetů byla upravena i jejich délka. Nově budou snippety delší cca o 1/3 svojí původní délky.

Změn se ovšem dočkaly také jiné, konkurenční vyhledávače. Konkrétně tedy vyhledávač Google (čtěte o něm také 8 humorných faktů), který po původním prosincovém prodloužení (cca 320 znaků a 1840 pixelů) opětovně zkracuje meta description. Více o SEO trendech v druhé polovině roku 2018 se dočtete v tomto článku od naší expertky Dominiky.

A že je rok 2018 plný změn v SEO světě dokazuje i např. to, že na Search Engine Roundtable vyšlo před pár dny krátké upozornění na testování Googlu filtračních bublin v rámci snippetů.

bublina.jpg

Vylepšete snippety

napište nám

Související články: 

Gigant Google se rozhodl pro odstranění klíčové služby

Taky jste se stali obětí nejapných aprílových vtípků okolí?

Návštěvnost stránek se bude hýbat. Seznam nasazuje Jalapeňo 2.0

Jalapeňo 2.0
Chodí na vaše stránky hodně nebo naopak málo lidí ze Seznam.cz?

Seznam snižuje počet podporovaných formátů bannerů, pět jich zruší

Cancelled
Nejpoužívanější český vyhledávač, který nás doprovází už do roku 1996, provádí čas od času nějakou t

Google startuje novou éru umělé inteligence. Přichází RankBrain

Google RankBrain
RankBrain je nová modifikace hlavního algoritmu Hummingbird společnosti Google pro zkvalitnění vyhle

Přidat komentář