Proč potřebujete landing page? Známe 6 důvodů

Nenutit potenciálního zákazníka zbytečně klikat, to je jeden z hlavních důvodů, proč vést uživatele z kampaně přímo na specializovavnou a náležitě upravenou stránku. Důvodů, proč využívat landing pages, známe víc.
landing page

Před nedávnem jsme se v článcích Landing page aneb jak nenechat zákazníka utéct a Co by měla obsahovat správná landing page seznámili s náležitostmi a ideální podobou kvalitní landing page. Pokud se vám stále honí hlavou otázky, zda byste měli či neměli landing page využívat a posílit tak vaše marketingové úsilí, zde je 6 pádných důvodů, proč tak učinit:

1) Snadné vytváření leadů

Příliš mnoho firem směřuje odkazy ze svých e-mailů, sociálních sítí a provozu vyhledávání na jejich domovské stránky. To je ekvivalent házení hrachu na stěnu. Tyto leady by mohly být zachyceny mnohem vyšší rychlostí a jednodušeji tím, že je pošleme do cílových vstupních stránek. Vstupní stránky též poskytují velmi snadný způsob, jak generovat leady pro obchodní tým.

2) Sbírejme demografické informace o vašich klientech

Marketingové nabídky a vstupní stránky jdou ruku v ruce. Bez řádné vstupní brány ze vstupních stránek nebudou naše nabídky dělat téměř nic na podporu úsilí konverznosti. Hlavní myšlenkou je požadovat, aby návštěvníci našeho webu v kontaktních údajích vyplnili co nejvíce ještě před nákupem. Vstupní stránka je ultimátní nástroj sběru těchto informací.

3) Dejme své nabídce místo k životu

Pokaždé, když uživatel vyplní konverzní formulář na vstupní stránku, náš marketingový a prodejní tým sbírá cenné informace o našich potenciálních zákaznících. Marketingový tým pak může tyto informace použít k pochopení, jaké typy návštěvníků a jejich nákupním chováním převádíte, a náš prodejní tým už má základní linii informace o leadech a kontakty k užití.

bigstock-the-customer-service-target-ma-81210761.jpg

informace o zákaznících
Bigstock.com

 

4) Porozumějme tomu, kteří uživatelé se více zapojili

Vstupní stránky nám umožní nejen získat nové zákazníky, ale také umožní sledovat rekonverzi stávajících uživatelů neboli těch samých uživatelů, kteří se zapojili vícekrát. Tyto informace pak můžeme použít k identifikaci toho, jaké typy uživatelů více reagují na aktivity vaší firmy. Též umožňují sbírat lepší zpravodajské informace o chování a aktivitách našich potenciálních zákazníků na vašem webu. Tato data prodejní tým může použít v procesu prodeje.

5) Dodávání obsahového paliva do dalších marketingových kanálů

Úspěšná příchozí marketingové strategie se opírá o obsah, a to v hojné míře. Vstupní stránky jsou skvělý doplněk k arzenálu obsahu jakékoliv marketingové aktivity. Proč? Protože mohou být sdíleny v sociálních sítích, používají se jako zdroj vyhrazený k emailové komunikaci, k péči o PPC kampaně a k získání co nejpříznivější pozice v organickém vyhledávání.

6) Možnosti náhledu na účinnost našich marketingových kroků a nabídek

Vytvořením vstupní stránky vytváříte další datové aktivum marketingovou analytiku. Tím, že sledujete a analyzujete metriky spojené s vstupními stránkami, můžete sbírat spoustu informací použitelných pro další marketingové aktivity. Zjistíte například jak porovnávat své různé marketingové nabídky, jak se leady mění na konverze na vstupních stránkách v průběhu času, jak dlouho stráví uživatelé na vstupních stránkách, co na nich dělají a podobně. To nám dává mocný nadhled, který pomůže optimalizovat a zlepšit marketing.

 

Vylepšete svoje kampaně a cílové stránky webu

napište nám

Související články: 

Co by měla obsahovat správná landing page

Landing page obsah
A je náš! Potenciálního zákazníka jsme přilákali na web. Ale najde u nás to, co hledal?

Landing page aneb jak nenechat zákazníka utéct

bannerová reklama
Křičíte hlasitěji než ostatní trhovci, máte krásný poutač i stánek.

Vyvarujte se 7 nejčastějších chyb v PPC

7 chyb v PPC kampaních
Zadarmo dosáhnout špičkových výsledků co se týká vyhledatelnosti na webu? To je nemožné.

Vylučující slova aneb jak ušetřit desítky procent nákladů

nastavení PPC kampaní - vylučovací slova
Chtějí si jen popovídat nebo třeba koupit konkrétní typ výrobku, který neprodáváte.

Přidat komentář