Blog uživatele Petra Malá

Facebook není supermarket. Nekrmte fanoušky pouze prodejním obsahem

Like it!
Tak často, až to milé není, se setkáváme s utkvělou představou veřejnosti, že Facebook je tu od toho, aby prodával. Služby, produkty, cokoli. Že když firma spustí svou stránku na Facebooku, rázem se výdělky zvýší aspoň o sto procent. Tak to ale nefunguje.

10 slov a spojení, která v textech často používáme špatně

Ach, ten pravopis!
Nejhorší je, když vznikne text plný chyb, o nichž autor sám vůbec neví. Když ho na ně upozorníme, nevěřícně se dívá na svůj výtvor, na nás a zase na výtvor. Ujistíme ho, že si skutečně neděláme legraci, protože ta vypadá jinak. Následující slova a spojení do jeho textu nepatří. A nepatří ani do vašeho. Do žádného!

Instagram zavedl shadowban. Není na čase panikařit?

Instagram shadow ban
Možná skončily zlaté časy, kdy byl Instagram jednoduchou aplikací, prostřednictvím které se daly sdílet fotografie zachycující momenty z našich životních příběhů. Jak se do něj začaly drát změny, stává se čím dál složitějším. Nejnovější „vychytávkou“ je shadowban.

Vytěžte z publikace článku v online magazínu maximum. Jak na to?

Zaměřte se na obsah - obsah je král!
Samozřejmě, to bychom nebyli my, kdybychom si svoje poznatky nechali pro sebe a nepodělili se s vámi o ně. Dát o sobě vědět světu, to je základ každého podnikání, prodeje produktů a služeb. Zkrátka – být vidět je to, co potřebujete, abyste další měsíc nemuseli chroupat tři dny staré rohlíky a večer plakat do polštáře, že se vám nedaří.

Seznam snižuje počet podporovaných formátů bannerů, pět jich zruší

Seznam ruší formáty
Nejpoužívanější český vyhledávač, který nás doprovází už do roku 1996, provádí čas od času nějakou tu změnu. Aktuálně se zabývá změnou podporovaných formátů reklamních bannerů, díky nimž o sobě dávají firmy i jednotlivci vědět světu.

Vybrané lahůdky z typografie: 7 chyb, které mění text v napohled nepříjemnou záležitost

démon typografie
Drtivá většina copywriterů umí psát, ale chybu občas udělají i ti nejzkušenější. A když zrovna nejde o pravopis nebo stylistiku, ve hře je typografie. Vyhmátla jsem nejčastější chyby, z nichž se můžete poučit, pokud se vás jakkoli týkají.

5 nejčastějších typů pravopisných chyb, které jsou možná i ve vašem textu

Když vytvoří text plný pravopisných a často i gramatických chyb žák základní školy, s trochou sebezapření se nad tím dá mávnout rukou. Když ale spoustu chyb do textu naseká někdo, kdo se s výtvorem vytasí na veřejnosti, je to ostuda. Fakt ostuda.

„Čtyřistačtyřky“, které vás nenaštvou: věštecká koule i nalezené ponožky

vtipné chyby 404
Když něco urputně hledáte, třeba šálu, kterou už máte deset minut na krku, rozladí vás to, protože nenacházíte a nenacházíte. Stejně tak naštvaní pravděpodobně jste i ve chvíli, kdy prahnete po informacích, ale místo nich se v prohlížeči zjeví error 404. Ten vás ale může i pobavit.

7 situací, kdy to copywriterovi nepíše

copywriterka ve stresu
Deadline je fuč a text nikde. Vyvineme na copywritera opravdu velký nátlak, křičíme, dupeme a vyhrožujeme, konečně vše dostaneme, ale není to podle našich představ. Víte, kdy na copywritery nemůžete tlačit a co možná stojí za nedokonalostí výsledného textu?

Nejčastější stylistické chyby aneb Z čeho mají milovníci češtiny infarkt

Komu není shůry dáno, ten kvalitní text nenapíše. A je to úplně normální. Někteří copywriteři si zase ne a ne zapamatovat, kam v autě nalít olej a kam směs do ostřikovačů – proto to taky neděláme profesionálně. Potíž nastává, když se nevědomost, neznalost a absence jazykového citu promítne do veřejného textu, který má reprezentovat či prodávat.

Stránky

Subscribe to RSS - Blog uživatele Petra Malá