„Čtyřistačtyřky“, které vás nenaštvou: věštecká koule i nalezené ponožky

Když něco urputně hledáte, třeba šálu, kterou už máte deset minut na krku, rozladí vás to, protože nenacházíte a nenacházíte. Stejně tak naštvaní pravděpodobně jste i ve chvíli, kdy prahnete po informacích, ale místo nich se v prohlížeči zjeví error 404. Ten vás ale může i pobavit.
vtipné chyby 404

Error 404 je jednou z těch nejrozšířenějších chybových hlášek, které se v říši internetu objevují. Jednoduše vám tím prohlížeč říká, že to, co hledáte, se tam, kde to hledáte, nenachází. Asi jako když na poličce se zimními doplňky hledáte inkriminovanou šálu, kterou jste si už před deseti minutami uvázali na krk. Nebo jako byste vyrazili na mejdan do ulice Falešná 123 v Praze, ale ona by neexistovala.

Tenhle stavový kód nám dělá v online světě společnost už od roku 1992 a oznamuje chybu na straně klienta. Ne všechny „čtyřistačtyřky“ vás ale naštvou. Některé pobaví a vy se pak snad ani nemůžete moc zlobit. Následující hlášky a jim podobné alespoň trochu utiší vaši psychickou bolest z nutnosti dalšího hledání.

TOP 10 hlášek, které zmírní vaše trauma

Hlášky, které mají aspoň trochu pobavit, logicky vsází na humor, ale i slovní a logické hříčky a spojitosti.

1. Lego

Začněme snímkem, který zahlédl snad každý, kdo má přístup k internetu. Lego panáček rozpojil kabel a vy jste se kvůli úžasnému nápadu nemohli zlobit, že přes web nekoupíte vánoční dárek pro natěšeného synka. Kdo od ajťáků, kteří se starají o web světoznámé stavebnice, tolik kreativity nečekal, byl skutečně překvapen.

obrázek lego

https://bit.ly/30dcZ7K

2. Boredpanda.com

Ani Znuděná panda se s tím nepárala, prostě vyslala maskota, aby oznámil, že stránka se vám nezobrazí, protože už se nenachází tam, kde ji hledáte, ale panda za to fakt nemůže, ona ji vážně nesnědla. I když bříško a kousek stránky u úst nasvědčuje opaku.

obrázek boredpanda

http://bit.ly/1AoUFnq

 

3. Metro.co.uk

Volně dostupný britský magazín Metro nabídl všem neúspěšně hledajícím útěchu, jak se patří – nabídl roztomilého ledního medvěda, nabídl moderní hip-hoperský řetěz s přívěškem v podobě čísla 404 a ještě zvíře postavil na populární skateboard. Navíc programátoři prohlásili, že už pracují na nápravě. Honestly.

obrázek metrocouk

http://bzfd.it/2icypMZ

4. Mint.com

Ten, kdo obvykle slibuje pomoc s nakládáním s vašimi úsporami, místo hledané stránky nabídl jednoho ze svých vývojářů, Justina. Justin miluje pomalá auta, ostře ořezané pastelky, znovu ohřívanou pizzu a trapné ticho. Ale jestli pořád chcete spíš zjistit, jak efektivně nakládat se svými penězi než začít randit s Justinem, tak klikněte sem, sem nebo sem.

obrázek mintcom

http://bzfd.it/2icypMZ

5. Mattel

Notoricky známý výrobce hraček si s tím také poradil po svém. Stránku s informacemi, po nichž jste toužili, nahradila billiardová koule zkřížená s tou věšteckou a jala se předvídat budoucnost – pro zmírnění frustrace. Já jsem se zeptala, jestli bude mít tenhle článek u čtenářů úspěch, a ona mi řekla, že o tom nemůže být pochyb. Hledanou hračku jsem tedy nenašla, ale útěchu ano.

obrázek mattel 404

http://bit.ly/2iiBusK

6. Tobi  

Výrobce oblečení Tobi na to šel chytře a nic příliš nemaskoval. Otevřeně se přiznal, že to, co hledáte, prostě na téhle stránce nenajdete, protože i když to tam třeba k nalezení bylo, teď místo užitečných informací zaujímá roztomilý psík s parádním motýlkem na krku, který vás zaručeně rozněžní, a vy tak nebudete posílat celý internet k čertu kvůli jedné nenalezené stránce.

obrázek tobi 404

http://bit.ly/2iiBusK

7. Magnt.com

Buď jsme něco zvorali, nebo prostě neumíte psát. Nebo se stalo obojí a průnikem těchto dvou nepříjemností je error 404, který se vás právě snaží dohnat k nepříčetnosti. Přesně tohle říká stránka společnosti Magnt.com, která vytváří weby. S tímhle si tedy udělala super vizitku.

obrázek magntcom 404

http://bit.ly/1mASSV8

8. Jibjab.com

Jibjab, online továrna na elektronické pohlednice a radůstky tohoto druhu, zaperlila, když se přiznala, že stránku, kterou hledáte, hledala taky – úplně všude. Klidně se přesvědčte, jednoho dobrodruha vyslali i k záchodové míse a ještě mu na to dali štětku.

obrázek jibjab 404

9. Mashable.com

Multiplatforma Mashable zaútočila na to nejzranitelnější místo každého člověka. Na ztracené ponožky, na ty, které jste jistojistě dali do pračky, ale ven jste z dotčeného páru vytáhli už jen jednu. Špatná zpráva je, že stránka, kterou hledáte, neexistuje. A teď ta dobrá – našli jsme všechny vaše chybějící ponožky. Člověk je chvíli štěstím bez sebe i s touhle „čtyřistačtyřkou“.

obrázek mashable 404

http://bit.ly/2hzVxpA

10. Cooklet

Sociální síť zaměřená na pokrmy nejrůznějších druhů Cooklet vám v případě, že je to potřeba, suše oznámí, že na vás nic nezbylo. Jako by vám chtěla tahle stránka způsobit dvojí trauma. Kdyby aspoň to jídlo nabídli, když už nic!

obrázek cooklet 404

Hledali jste mezi našimi „čtyřistačtyřkami“ svou oblíbenou, ale nenašli jste ji? Bezva, to je taková malá „čtyřistačtyřka“ od nás. Děkujeme za pozornost.

Přidat komentář